LAJMI I FUNDIT:

Një bimë prej pelushi që do të dekorojë çdo enterier

Një bimë prej pelushi që do të dekorojë çdo enterier

Njihuni me Brazilian Edelweiss, një bimë nga familja e bimëve të shijshme

Tani, pse është interesante për ne?


Për shkak të gjetheve të argjendta, të cilat duken sikur janë prej pelushi, transmeton Telegrafi.

Bima mund të rritet deri në 15 cm në lartësi dhe 10 cm në gjerësi. Ajo ka lule të bukura ngjyrë rozë që do të shfaqen në të në fund të pranverës dhe në fillim të verës, dhe atëherë ajo është në të vërtetë më e bukura.

Pas kësaj, gjethet dhe lulet bien dhe kjo bimë pushon për disa muaj, dhe pastaj fillon të lulëzojë përsëri. Kujdesuni që dheu të jetë gjithmonë e lagësht, por jo i mbytur në ujë dhe mbajeni në një vend gjysmë të errët.

Fletët ngjyrë argjendi prej pelushi janë ato që tërheqin, por edhe që nuk kërkon shumë për t’u mirëmbajtur.

Meqenëse i përket familjes së bimëve të shijshme, kujdesuni që të mos ujisni gjethet, por vetëm dheun.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Meshkujt e këtyre shteteve e kanë penisin më të madh në botë

Meshkujt e këtyre shteteve e kanë penisin më të madh në botë

Lifestyle
Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet të mbajmë një buqetë eukaliptusi!

Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet të mbajmë një buqetë eukaliptusi!

Bëje vet
Meshkujt të cilët ju bëjnë këto pesë pyetje janë bindshëm më të mirët në seks

Meshkujt të cilët ju bëjnë këto pesë pyetje janë bindshëm më të mirët në seks

Intimitet dhe Pasion
Disa arsye pse mund të jeni beqarë, sipas shkencës

Disa arsye pse mund të jeni beqarë, sipas shkencës

Lifestyle
10 kuriozitete mbi macet, që ndoshta nuk i dinit

10 kuriozitete mbi macet, që ndoshta nuk i dinit

A e dini se...
Kalo në kategori