LAJMI I FUNDIT:

‘Një agim i ri’ – Joshua konfirmon meçin me Franklin në Londër

‘Një agim i ri’ – Joshua konfirmon meçin me Franklin në Londër
(Foto: Getty)

Anthony Joshua ka konfirmuar se do të përballet me Jermaine Franklin në 02 Arena të Londrës në muajin prill.

Ish-kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda dëshiron t’u rikthehet fitoreve pas dy humbjeve radhazi nga ukrainasi Oleksandr Usyk, i cili ia rrëmbeu tituj dhe e mposhti edhe në rimeç.

Tash e një kohë është raportuar se dy boksierët kanë arritur marrëveshje për duelin, i cili të hënën është konfirmuar nga vet AJ dhe do të transmetohet nga DAZN.Joshua e ka publikuar një poster zyrtar të meçit në rrjetet sociale me përshkrimin: “Një agim i ri”.

Konfirmohet ndeshja e radhës për Anthony Joshua
Lexo po ashtu Konfirmohet ndeshja e radhës për Anthony Joshua

Në këtë mënyrë, duket se britaniku ka paralajmëruar një version më të mirë të vetvetes kur të hyjë në ring më 1 prill.

Franklin ka një rekord mbresëlënës 21-1 dhe humbjen e vetme e ka nga Dillian Whyte në nëntorin e kaluar me vendim të gjyqtarëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori