Pilotët e Formula 1 i vozisin veturat më të shpejta në botë, ndërsa pasi të përfundojë gara, ata shkojnë në krah të partnereve të tyre të bukura.

Sezoni i ri i garës automobilistike ka nisur me provat zyrtare në Melbourne, ku zhvillohet gara për Çmimin e Madh të Australisë.

Dhe krahas pilotëve dhe inxhinierëve bien në sy edhe të dashurat dhe gratë e vozitësve më të mirë në botë.

Partneret e tyre janë, duke filluar nga modele të të brendshmeve, yje të sportit, personalitet të famshme televizive, deri te bukuroshet që kanë pozuar për revista të njohura erotike, si Playboy.

Reklama

Telegrafi jua sjell më poshtë nëpërmjet fotografive, disa prej çifteve nga bota e Formula 1:

Qe një kohë të gjatë flitet për lidhjen e Sofia Richie (vajza e Lionel Richie) me Lewis Hamilton

Reklama

Modelja e të brendshmeve, Linda Morselli, para lidhjes me Fernando Alonso, ka qenë e dashura e yllit të MotoGP, Valentino Rossi

19-vjeçari Max Verstappen është në lidhje me bukuroshen 21-vjeçare të hokejit, Maxime Pourique

Britaniku Jenson Button pas ndarjes nga e dashura japoneze, Jessica Michibata, është lidhur me lepurushen e Playboy, Brittny Ward

Valtteri Bottas ka një detyrë të rëndë këtë vit, por për ta mbështetur aty është gruaja e tij, notuesja Emilia Pikkarainen

Reklama

Kimi Raikkonen dhe modelja e veshjeve të brendshme, Minttu Virtanen, e kanë zyrtarizuar lidhjen këtë vit gjatë një ceremonie në Itali

Partnerja Marion Jolles e ka shoqëruar në rëniet dhe ngritjet pilotin Romain Grosjean

Sebastian Vettel dhe Hanna Prater (AFP/Getty Images)

Reklama

Felipe Massa dhe Anna Rafaela Bassi (Bongarts/Getty Images)

Daniil Kvyat dhe Kelly Piquet

Kevin Magnussen dhe Louise Gjorup (Getty Images/Instagram)

/Telegrafi/