Manchester Unitedi thuhet se është i etur për mbrojtësin e Bayern Munich, Niklas Sule.

Unitedi është në kërkim të një qendre të re dhe ka etiketuar disa prej tyre deri më tani për t’i transferuar në Old Trafford.

Mbrojtësi i Bayernit, Sule tani është në radarin e tij, megjithëse ka objektiva të tjerë përpara tij.

Është gazeta gjermane Bild, e cila deklaron se lojtari gjerman nuk është një përparësi në planet e transferimeve të verës së Unitedit.

Mbrojtësi i Sevillas, Jules Kounde thuhet se është zgjedhja kryesore e drejtuesve të Djajve të Kuq.

Sule, ndërkohë, është gjithashtu i kërkuar nga Chelsea, pasi ka humbur vendin e titullarit te Bayerni. /Telegrafi/