LAJMI I FUNDIT:

Neymar – Mbappe: Dyshet e tjera historike që nuk arritën të fitonin Ligën e Kampionëve

Dyshja e momentit, që është formuar nga Neymar e Kylian Mbappe, mund të jetë dyshja e radhës që nuk arrin të fitojë Ligën e Kampionëve si lojtarë të Paris Saint-Germain.

Braziliani tashmë e ka fituar garën më të madhe për klube në Evropë sa ishte pjesë e Barcelonës në vitin 2015, gjersa për Mbappen mbetet ende një trofe i pa prekur.


Gjatë historisë, kanë qenë dyshe fantastike që nuk kanë arritur të fitojnë trofeun e çmuar si, Maradona me Schuster apo Careca, Ronaldo me Raulin, Romario me Stoichkovin, Platini me Laudrupin, janë vetëm disa nga dyshet që nuk e kanë shijuar triumfin së bashku.

Zidane – Del Piero

Dyshja kishin luajtur së bashku te Juventusi dhe në vitin 1998, Real Madridi i kishte mposhtur në finale.

Maradona – Careca

Në vitin 1987, dyshja e Napolit kishin fituar Serie A-në, mirëpo në garën më të madhe për klube në Evropë kishin dështuar në raundin e parë nga Los Blancos.

Romario – Stoichkov

Ishte 1994 kur Barcelona ishte favoritë për të fituar Ligën e kampionëve, mirëpo Milani në krye me Franco Baresin i mposhtën 4-0.

Cristiano Ronaldo – Kaka

Dyshja kishin shkuar tri herë radhazi deri në gjysmëfinale, mirëpo asnjëherë nuk arritën të fitonin Ligën e Kampionëve së bashku te Real Madridi.

Schuster – Maradona

Barcelona kishte të gjithë vëmendjen e botës me transferimin e Maradonas nga Napoli, mirëpo Schuster ishte ylli më i madh i skuadrës, Në vitin 1982, dyshja dështuan të fitonin trofeun, madje nuk e kishin fituar as La Ligën së bashku.

Ronaldo Nazario – Raul

Në vitin 2002, Florentino Perez ndërtoi skuadrën me shumë yje, mirëpo humbën në gjysmëfinale në vitin 2003 nga Juventusi.

Heynckes – Simonsen

Jupp Heynckes dhe Alan Simonsen ishin në skuadrën historike të Borussia Monchengladbach, mirëpo e humbën përballë Liverpoolit 3-1 në Romë në vitin 1977. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lajm i hidhur për Arsenalin para formatit të ri në Ligën e Kampionëve

Lajm i hidhur për Arsenalin para formatit të ri në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Rritja graduale e Arbër Hoxhës - nga Istogu te ftesa për Euro 2024

Rritja graduale e Arbër Hoxhës - nga Istogu te ftesa për Euro 2024

Bardh Maxhuni
Fituesit e ligave mund të përjashtohen nga Championsi për shkak të një rregulli të çuditshëm

Fituesit e ligave mund të përjashtohen nga Championsi për shkak të një rregulli të çuditshëm

Liga e Kampionëve
Formacioni me lojtarët që kanë mbetur jashtë Euro 2024 – përfshirë yjet e Real Madridit, Arsenalit dhe Man City

Formacioni me lojtarët që kanë mbetur jashtë Euro 2024 – përfshirë yjet e Real Madridit, Arsenalit dhe Man City

Përfaqësueset
Haaland prezantohet zyrtarisht nga klubi i njohur, detyrohet t’i kontaktojë për ta fshirë njoftimin

Haaland prezantohet zyrtarisht nga klubi i njohur, detyrohet t’i kontaktojë për ta fshirë njoftimin

Ndërkombëtare
Ancelotti zbulon klubin ku do të pensionohet si trajner

Ancelotti zbulon klubin ku do të pensionohet si trajner

La Liga
Kalo në kategori