Newcastle merr fitoren e pestë radhazi, ‘fundos’ Chelsean

Newcastle United ka fituar me rezultat 1-0 ndaj Chelseat në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Ligën Premier.

Ekipi i Eddie Howe ka marrë edhe fitoren e pestë radhazi në kampionat duke treguar se jo më kot janë në pozitën e tretë në renditje.

Në anën tjetër, Blutë kanë përjetuar humbjen e tretë radhazi duke shkuar në pesë ndeshje pa fitore dhe duke vazhduar rënien në tabelë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të vendasve, por përkundër rasteve portat mbeten të paprekura dhe ekipet shkuan në pushim me rezultat 0-0.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e barabartë, por “Laraskat” ishin më konkret duke shënuar golin e vetëm dhe të fitores.

Goli i vetëm në këtë takim erdhi në minutën e 67-të me anë të Joe Willock, i cili shënoi një supergol nga distanca për 1-0.

Pas kësaj fitore, Newcastle e sheh veten në pozitën e tretë me 30 pikë, ndërsa Chelsea renditet në vendin e tetë me 21 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Laraskat luajnë në udhëtim te Leicester City, teksa Blutë e presin Bournemouthin. /Telegrafi/

Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal