Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha sot se “militantët palestinezë morën goditje të papritura” gjatë bombardimeve nëntë ditore izraelite të armatosura në Rripin e Gazës.

Një video u shfaq nga zyra e Netanyahut, në të cilën kryeministri i Izraelit po qëndron përpara një aeroplani luftarak F-16 në bazën ajrore në jug të Izraelit, raporton AP.

“Unë nuk kam asnjë dyshim se ne i kthyem ato pa shumë vitesh. Unë jam i sigurt se të gjithë armiqtë tanë përreth do të shohin se çfarë çmimi duhet të paguajnë për agresionin kundër nesh, dhe unë jam i sigurt se ata do të mësojnë një mësim”, tha Netanyahu.