LAJMI I FUNDIT:

Nëntë të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në Uashington

Nëntë të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në Uashington

Nëntë persona u plagosën – duke përfshirë një 9-vjeçar dhe një 17-vjeçar – në të shtënat e ditë së sotme që ndodhën ndërsa viktimat po festonin 4 korrikun në Uashington.

Të nëntë personat e lënduar nuk janë jashtë rrezikut për jetë pas të shtënave pranë Meade Street në kuadrantin verilindor të Uashingtonit, DC, tha ndihmës shefi i policisë Metropolitane, Leslie Parsons.

Të shtënat u qëlluan nga një SUV me ngjyrë të errët që po kalonte në Meade Street, tha Parsons, raporton cnn.

Policia u njoftua për të shtënat pak para orës 01:00 të mëngjesit, shtoi ai. Ndërsa Parsons pohoi se njerëzit u qëlluan, ai nuk tha nëse të nëntë të plagosurit pësuan plagë me armë zjarri.

Të shtënat ndodhën vetëm disa blloqe nga linja shtetërore e Maryland dhe afërsisht 10 kilometra larg nga Kapitoli i SHBA-së.

Të paktën 350 të shtëna masive janë raportuar në SHBA deri më tani këtë vit, sipas Arkivit të Dhunës me Armë. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Evropa
Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Evropa
“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

Evropa
“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

Azia
Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Botë
Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Evropa
Kalo në kategori