LAJMI I FUNDIT:

Nëntë fëmijët e yjeve të muzikës që gjetën rrugën e tyre drejt famës

Nëntë fëmijët e yjeve të muzikës që gjetën rrugën e tyre drejt famës
Foto: Brigt Side

Shkencëtarët kanë deklaruar se talenti dhe suksesi mund të jenë të trashëgueshme sikurse edhe dukja.

Reklama

Përmes kësaj, shumica e personave mendojnë se a mundet që fëmijët e yjeve të rokut të kenë lindur të bëhen muzikantë të njohur dhe se a mund ta shfaqin talentin e tyre.

Bright Side ka vendosur të gjejë disa fëmijë të ikonave të muzikës, të cilët gjithmonë do të jenë të shkruar në historinë e muzikës.

Disa prej tyre kanë ndjekur hapat e prindërve të tyre ndërsa të tjerë kanë zgjedhur rrugë të ndryshme.

1. Jade Jagger — vajza e Mick Jagger nga grupi “The Rolling Stones”

2. Lola Lennox — vajza e Annie Lennox

3. Sophie Simmons — vajza e Gene Simmons nga “Kiss”

4. Anaïs Gallagher —vajza e Noel Gallagher nga Oasis

5. Zak Starkey — djali i Ringo Starr nga “The Beatles”

6. Pirate Davis — djali i Jonathan Davis nga Korn

7. Paul Inder — djali i Lemmy Kilmister nga Motörhead

8. Calico Cooper — vajza e Alice Cooper

9. Aimee Osbourne — vajza e Ozzy Osbourne

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Më dhemb" - Dua Lipa kritikon ministrat britanikë për atë që thanë rreth emigrantëve shqiptarë

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Beyonce i ka dhuruar stafit të hotelit ku po qëndron në Londër bileta VIP për shkak të kujdesit ndaj saj

Beyonce i ka dhuruar stafit të hotelit ku po qëndron në Londër bileta VIP për shkak të kujdesit ndaj saj

Magazina
Beteja me tumorin, Nita Latifi rrëfen frikën që përjetoi në Big Brother VIP Albania

Beteja me tumorin, Nita Latifi rrëfen frikën që përjetoi në Big Brother VIP Albania

Magazina
Kalo në kategori