Nëna dhe agjentja e Adrien Rabiot, Veronique, u pa në terrenin stërvitor të Juventusit sot, kështu që po diskutohet një kontratë të re e mundshme mes palëve.

Mesfushori do të jetë i lidhur me gjigantët torinezë vetëm deri më 30 qershor, kur kontrata e tij aktuale do të përfundojë.

Ai nuk e ka përjashtuar plotësisht mundësinë që të mbetet me bardhezinjtë me një zgjatje kontrata, por kërkesat e tij për pagë prej 10 milionë euro për sezon e kanë bërë këtë të pamundur.

Megjithatë, ka klube nga Liga Premier si Manchester United dhe Arsenal që nuk janë të përgatitur të paguajnë as ata këto shifra dhe tani Rabiot thuhet se po i jep sinjale serioze Juventusit.

Reklama

Ai aktualisht fiton 7 milionë euro në sezon plus bonuse të lidhura me performancën dhe Juve ndoshta do të jetë në gjendje ta ruajë këtë shumë në vend që ta rrisë atë.

Reklama
Juventusi konsideron Zidanen dhe Conten, lëkundet karrigia e Allegrit Juventusi konsideron Zidanen dhe Conten, lëkundet karrigia e Allegrit

Prania e Veronique Rabiot tregon se ka negociata me Juventusin./Telegrafi/