LAJMI I FUNDIT:

Nën orën e rreptë policore, pamje që tregojnë si ukrainasit festuan Vitin e Ri në Kiev

Nën orën e rreptë policore, pamje që tregojnë si ukrainasit festuan Vitin e Ri në Kiev

Ministria e Punëve të Jashtme e Ukrainës ka publikuar një video, përmes të cilës tregon atmosfera që ka mbretëruar në Kiev gjatë natës së ndërrimit të moteve, ku aktualisht është në fuqi ligji i orës policore.

Reklama

Në anën tjetër, pak minuta pas fjalimit të presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, janë aktivizuar sirenat që paralajmërojnë sulmet e mundshme ajrore, transmeton Telegrafi.

Sot në mëngjes është konfirmuar se rusët kanë kryer sërish sulme me dronë mbi kryeqytetin ukrainas, e në copëzat e njërit prej dronëve rusë që u rrëzua nga mbrojtja kundërajrore e Kievit, shihej një mesazh të cilin e kishin shkruar ushtarët rusë.

Ata nuk kishin hezituar që të fyejnë popullin ukrainas dhe në njërin prej dronëve të shkruajnë “Urime Viti i Ri”, dëshmi se rusët vazhdimisht kanë për objektiv infrastrukturën civile e jo atë ushtarake siç pretendon Kremlini.

Në video dëgjohen banorët duke bërtitur nga dritaret dhe tarracat e apartamenteve “Lavdi Ukrainë, lavdi popullit”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut - gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut - gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

Turqia
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Drama elektorale në Turqi: Ogan me Erdoganin, partia që e mbështeti atë i jep përkrahje Kilicdaroglut

Drama elektorale në Turqi: Ogan me Erdoganin, partia që e mbështeti atë i jep përkrahje Kilicdaroglut

Turqia
Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

Trupat ukrainase luftojnë me ushtarët rusë në Bakhmut për kontrollin e qytetit

Evropa
Ukraina thotë se Rusia ka ngadalësuar sulmet në Bakhmut

Ukraina thotë se Rusia ka ngadalësuar sulmet në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori