LAJMI I FUNDIT:

Në tetor, gjeorgjianët lëvizin pa viza

Në tetor, gjeorgjianët lëvizin pa viza

Qytetarët e Gjerorgjisë mund të lëvizin pa viza në Evropë nga muaji tetor, ka bërë të ditur Komisioneri Evropian për Zgjerim dhe Politika të Fqinjësisë, Johannes Hahn.

Hahn ështe shprehur se formalitetet e BE-së dhe proceset e tjera do të duhet të përfundojnë në muajin tetor dhe se mezi pret ditën që gjeorgjiantët të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së pa viza, transmeton KosovaPress.


Këto komente Hahn i ka bërë gjatë një konference ndërkombëtare “Rruga Evropiane e Gjerorgjisë”

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për

Çfarë dihet për "kampet e vuajtjeve" që fshehin sekretin më të errët të Koresë së Veriut?

Botë
Pamjet nga kamera e trupit të luftëtarit të Hamasit shfaqin sulmin e izraelitëve në Gaza

Pamjet nga kamera e trupit të luftëtarit të Hamasit shfaqin sulmin e izraelitëve në Gaza

Azia
A po rrezikon SHBA të përfshihet në një luftë tjetër – kësaj radhe në Amerikën e Jugut?

A po rrezikon SHBA të përfshihet në një luftë tjetër – kësaj radhe në Amerikën e Jugut?

Botë
Djali i ministrit izraelit është vrarë në Gaza

Djali i ministrit izraelit është vrarë në Gaza

Botë
Ata janë urdhëruar të qëllojnë: Imazhe të trupave të Kim Jong Un të grumbulluar në kufi, pas anulimit të marrëveshjes së paqes me Korenë e Jugut

Ata janë urdhëruar të qëllojnë: Imazhe të trupave të Kim Jong Un të grumbulluar në kufi, pas anulimit të marrëveshjes së paqes me Korenë e Jugut

Azia
Izraeli tregon se çfarë do të ndodhte me shkatërrimin e tuneleve të Hamasit në Gaza – dhe sa do të zgjaste një operacion i tillë

Izraeli tregon se çfarë do të ndodhte me shkatërrimin e tuneleve të Hamasit në Gaza – dhe sa do të zgjaste një operacion i tillë

Botë
Kalo në kategori