LAJMI I FUNDIT:

Në rritje numri i të famshmëve që u vënë fëmijëve emra planetësh

Në rritje numri i të famshmëve që u vënë fëmijëve emra planetësh
(Foto: Live Science)

Një numër gjithnjë e më i madh i të famshmëve po u vënë fëmijëve të tyre emra sipas planetëve, ndërsa në trend janë edhe emrat e frymëzuar nga astrologjia.

Reklama

Përkatësisht, Ed Sheeran dhe Cherry Seaborn e quajtën vajzën e tyre Jupiter. Scarlett Johansson dhe Colin Jost e quajtën djalin e tyre Cosmo.

Chrissy Teigen dhe John Legend kanë një vajzë, Luna (perëndesha romake e hënës), gjithashtu Ashley Tisdale dhe Christopher French kanë një vajzë të quajtur Jupiter.

Foshnjat që ushqehen me gji për një vit ose më gjatë, kanë aftësi më të zhvilluara njohëse
Lexo po ashtu Foshnjat që ushqehen me gji për një vit ose më gjatë, kanë aftësi më të zhvilluara njohëse

Duket se këta emra po bëhen të njohur edhe te njerëzit ‘e rëndomtë’. Siç raporton revista britanike, Metro, emri Luna është ngjitur në vendin e 11-të në emrat e dytë më të njohur për vajzat për këtë vit.

Popullariteti i emrit Mars është bërë 300 herë më i lartë se në vitin 2013. Saturni dhe Kometa po bëhen gjithashtu emra të shpeshtë.

Revista në fjalë solli edhe disa ide të tjera:

Emrat sipas planetëve

Eartha
Jupiter
Mars
Merkur
Neptun
Pluton
Saturn
Venera

Emrat astrologjikë

Aries (Dashi, një emër shumë i pazakontë)
Aquarius (Ujori)
Capricorn (Bricjapi, gjithashtu një emër i pazakontë)
Gemini (Binjakët)

/Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Këshilla dhe arsye
Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Këshilla dhe arsye
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Për nënat
Kalo në kategori