LAJMI I FUNDIT:

Në prill zyrtarizohet linja ajrore “charter” Ohër-Stamboll

Në prill zyrtarizohet linja ajrore “charter” Ohër-Stamboll

Një linjë e re ajrore e llojit “charter” do të jetë në shfrytëzim për udhëtarët e Maqedonisë dhe Turqisë, për një periudhë shtatëmujore, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Agjencia për promovimin dhe mbështetjen e turizmit (APMT) bën të ditur se linja ajrore do të lidhë Ohrin dhe Stambollin, nga 15 prilli e deri në tetor të këtij viti.

Kjo është arritur në berzën turistike EMITT në Stamboll të Turqisë, ku APMT realizoi takime me operatorë turistik nga Turqia, SHBA-të, India, Kina dhe Vietnami./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Lajme
Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Lajme
Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lajme
“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

Prishtina
Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Lajme
Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori