Ditën e sotme (e shtunë) janë bërë një vit që ka ndërruar jetë humoristi Rasim Thaçi-Cima.

Në njëvjetorin e vdekjes, ai është përkujtuar nga miku i tij i ngushtë njëherësh bashkëpunëtori prej vitesh, Sevdai Radogoshi-Qumili.

Ky i fundit ka shpërndarë disa fotografi të tyre të përbashkëta në rrjete sociale duke e falënderuar për momentet e bukura që ka dhuruar në kinematografinë kosovare.

Foto: Screenshot/Facebook

“Sot një vit u nda nga kjo jetë Rasim Thaqi-Cima! Një njeri me zemer të madhe, një shok, mik, human dhe gjithmonë i gatshëm të jepte dhe piken e fundit nga vetvetja për me i ba tjert me qeshë”, ka thënë ai.

Reklama

“Gjithmonë falënderues për momentet e bukura që na dhuroj ky artist i madh! Do të kujtojmë gjithmonë, mbreti humorit”, vazhdoi më tej Radogoshi.

Reklama
Një vit nga vdekja e humoristit Rasim Thaçi - Cima, Artani kujton momentet e fundit me të atin dhe raportin me të Një vit nga vdekja e humoristit Rasim Thaçi - Cima, Artani kujton momentet e fundit me të atin dhe raportin me të

Cima vdiq më 26 mars të vitit 2021, ndërkohë që ndodhej në spital për shkak se ishte i infektuar me coronavirus.


Djali i tij, Artan Thaçi, në një intervistë dhënë për Telegrafin ka folur më shumë për atë periudhë dhe për momentet e fundit të aktorit. /Telegrafi/