LAJMI I FUNDIT:

Në një ashensor të projektuar për 8 persona janë futur 11 – se çfarë mund të ndodhë në një rast të tillë tregojnë këto pamje nga Brazili

Në një ashensor të projektuar për 8 persona janë futur 11 – se çfarë mund të ndodhë në një rast të tillë tregojnë këto pamje nga Brazili

Disa pamje të kapura nga kamerat e sigurisë kanë treguar momentin kur një ashensor i mbipopulluar u prish dhe ra në bodrum në Brazil, duke lënë tre persona të lënduar.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, aty ishin 11 persona – në një ashensor që ishte projektuar për të transportuar vetëm 8 – në ndërtesën e banimit në lagjen Mangabeiras të Maceió.

Kamera e sigurisë tregon të gjithë grupin duke u futur nga dyert në të njëjtën kohë në katin e 10-të të kompleksit.

Ata udhëtojnë deri në nivelin e hollit pa asnjë problem, por gjërat filluan të shkojnë keq kur dyert nuk u hapen.

Disa sekonda më vonë, ashensori papritmas “zhytet” në bodrum.

Media braziliane kanë thënë se tre persona u lënduan lehtë.

Pos kësaj, ata duhej të prisnin rreth nëntë minuta brenda para se të arrinin të hapnin dyert.

Leonardo Pereira, mbikëqyrësi i ndërtesës, ka thënë: “Kur ashensori arriti në katin e parë, ai ndaloi, por dera nuk u hap dhe u fut në një proces ‘rifillimi’ për të shkuar në bodrum dhe për t’u rikalibruar”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Amerika
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Botë
Kalo në kategori