Turqia dhe Italia do ta zhvillojnë ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2020.

Ndeshja do të zhvillohet në “Olympico” të Romës dhe fillon në ora 21:00.

Senol Gunes dhe Roberto Mancini kanë prezantuar formacionet, ku kërkojnë fitore në ndeshjen hapëse.

Por një gjë e bukur në këtë kampionat është se tifozët janë kthyer në shkallët e stadiumit.

Sot në ‘Olimpico’ do të jenë 30 për qind të kapacitetit’ me tifoz.

Hapja është bërë me këngë, valle dhe spektakël. /Telegrafi/