LAJMI I FUNDIT:

Në Bundesliga luhet derbi i zjarrtë mes Dortmundit dhe Schalkes, formacionet zyrtare

Në Bundesliga luhet derbi i zjarrtë mes Dortmundit dhe Schalkes, formacionet zyrtare

Borussia Dortmund dhe Schalke 04 do të përballen me njëra tjetrën në derbin e zjarrtë në kuadër të xhiros së shtatë.

Dy skuadrat e mëdha gjermane kanë synime krejtësisht të kundërta, me Dortmundin që synon titutllin e kampionit në Bundesliga, ndërsa mysafirët një vend në garat evropiane.


Vendasit synojnë të rikthehen te fitorja pas humbjes së rëndë javën e kaluar 3-0 në udhëtim te Leipzig dhe janë favoritë në letër.

Ndërkohë mysafirët nga Gelsenkirchen synojnë të shkaktojnë befasi në Signal Iduna Park.

Formacionet zyrtare: 

Dortmund: Meyer, Meunier, Hummels, Schlotterbeck, Wolf, Ozcan, Brandt, Bellingham, Reus, Malen, Modeste.

Schalke 04: Schwolow, Yoshida, Van den Berg, Krauss, Larsson, Terodde, Bulter, Flick, Drexler, Mohr, Matriciani.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Ndërkombëtare
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Muriel flet për super golin e shënuar ndaj Milanit

Muriel flet për super golin e shënuar ndaj Milanit

Serie A
Qetësi, stil dhe teknikë e lartë - goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Qetësi, stil dhe teknikë e lartë - goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Serie A
Kalo në kategori