LAJMI I FUNDIT:

Në Bruksel, Spasovski do të nënshkruajë marrëveshje të përtërirë me KE-në për luftën kundër terrorizmit

Në Bruksel, Spasovski do të nënshkruajë marrëveshje të përtërirë me KE-në për luftën kundër terrorizmit

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, nesër në Komisionin Evropian, së bashku me homologun e tij shqiptar, Bledar Çuçi dhe Komisioneren Evropiane për Punë të Brendshme, Ilva Johansson, do të nënshkruajnë marrëveshje të reja për luftën kundër terrorizmit në mënyrë që të zbatohet Plani i Përbashkët i Veprimit për luftën kundër terrorizmit në Ballkanin Perëndimor.

Reklama

Para nënshkrimit të marrëveshjes, ministri Spasovski do të zhvillojë një takim pune trepalësh me Komisioneren Evropiane për Punë të Brendshme, Ilva Johansson dhe me Ministrin e Punëve të Brendshme të Republikës së Shqipërisë, Bledar Çuçi, ku do të diskutohet për menaxhimin e migracionit, veçanërisht Plani i Veprimit i BE-së për rrugën e Ballkanit Perëndimor, Raporti mbi Mekanizmin e Pezullimit të Vizave, Krimin e Organizuar dhe Terrorizmin./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Policia dhe KFOR-i në veri janë kufiri ndërmjet ekstremistëve të dhunshëm dhe institucioneve paqësore

Kurti: Policia dhe KFOR-i në veri janë kufiri ndërmjet ekstremistëve të dhunshëm dhe institucioneve paqësore

Lajme
Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Hovenier: SHBA-ja i ka dy kërkesa për Kosovën

Komunat
Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Siguri
“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

“Po ia rrëzon Kosovës aleancat me botën demokratike”, Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje menjëherë

Lajme
Situata në veri, NATO dërgon edhe 700 ushtarë në Kosovë

Situata në veri, NATO dërgon edhe 700 ushtarë në Kosovë

Siguri
Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në

Hovenier: Anulimi i pjesëmarrjes në "Defender 23", pasoja e parë për Kosovën

Lajme
Kalo në kategori