LAJMI I FUNDIT:

Ndodh edhe kjo, vogëlushja 8-muajshe në gjyq për shkak të borxhit ë trashëguar nga gjyshi

Ndodh edhe kjo, vogëlushja 8-muajshe në gjyq për shkak të borxhit ë trashëguar nga gjyshi

Në qytetin gjerman Cvikau është duke u zhvilluar një proces i pazakontë gjyqësor. Më saktësisht një foshnje 8-muajshe, po gjykohet për shkak të një borxhi të trashëguar në vlerë prej 13 mijë euro.

Vogëlushja Mila ka trashëguar borxhin prej gjyshit, dhe mund të dënohet edhe për faturat e telefonit mobil dhe parapagimin për një kanal sportiv – Sky, transmeton Telegrafi.


I tërë rasti ka filluar në vitin 2018, kur ndërroi jetë gjyshi i Milas, Roni, kurse e ëma e vogëlushes Sofi Rajnold, 19-vjeçe, ishte në muajin e gjashtë të shtatzënisë.

Ajo dhe i dashuri i saj refuzuan të paguajnë borxhet për shkak të hyrave të vogla, por ky veprim rezultoi me ftesë në gjyq për vogëlushen Milan.

Sipas ligjeve në fuqi ajo kishte trashëguar borxhin i cili po kërkohet të paguhen rrugëve ligjore. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Kalo në kategori