LAJMI I FUNDIT:

Ndizen sirenat e sulmit ajror në Kiev dhe përreth Ukrainas ku zyrtarët e lartë të BE-së po vizitojnë vendin

Ndizen sirenat e sulmit ajror në Kiev dhe përreth Ukrainas ku zyrtarët e lartë të BE-së po vizitojnë vendin

Sirenat e sulmit ajror janë ndezur në Kiev dhe përreth Ukrainës për herë të dytë sot, derisa zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian vizitojnë vendin.

Reklama

Asnjë sulm ajror rus në Kiev nuk është raportuar deri më tani sot, transmeton Telegrafi.

Kjo vjen pas alarmit të parë ajror në Kiev këtë mëngjes.

Lajmet e fundit vijnë pas konferencës për shtyp në kryeqytet ku përfshihen presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Evropa
Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Ekipi i BBC-së detyrohet ta ndërpresë intervistën për shkak të granatimeve ruse në Kherson

Evropa
“Qeveria e Serbisë me deklarata nxitëse”, OKB: Të merren masa kundër kësaj retorike

“Qeveria e Serbisë me deklarata nxitëse”, OKB: Të merren masa kundër kësaj retorike

Serbia
Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Evropa
Nëna nga Australia ia dorëzon foshnjën një burri që t’i bashkohet rrahjes masive në market – pamjet shokojnë opinionin

Nëna nga Australia ia dorëzon foshnjën një burri që t’i bashkohet rrahjes masive në market – pamjet shokojnë opinionin

Australia
Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Ish-zyrtari i inteligjencës amerikane thotë SHBA ka fluturake të paprekura aliene

Amerika
Kalo në kategori