LAJMI I FUNDIT:

Ndihmësja e Clinton, Huma Abedin tregon se si u ngacmua seksualisht nga senatori amerikan – thotë se e kishte ftuar në shtëpinë e tij dhe u përpoq ta puthte

Ndihmësja e Clinton, Huma Abedin tregon se si u ngacmua seksualisht nga senatori amerikan – thotë se e kishte ftuar në shtëpinë e tij dhe u përpoq ta puthte

Një ish-ndihmëse e afërt e Hillary Clinton, thuhet se ka shkruar një shënim të ri se si ajo u sulmua seksualisht nga një senator amerikan.

Reklama

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, Huma Abedin tha se politikani i paidentifikuar u hodh mbi të në një divan në mesin e viteve 2000 pasi e ftoi në shtëpinë e tij.

Ajo thotë se e kundërshtoi atë derisa ai u përpoq ta puthte dhe u largua nga ai.

Pretendimi është detajuar në librin e saj të ri “Both/And: A Life in Many Worlds” , i cili do të publikohet javën e ardhshme.

Abedin ishte në vitin 2016 një nga kandidatet demokrate për president të vitit 2016 dhe ish-sekretare e shtetit të kohës së Obamës, ndihmësja më e besuar e zonjës Clinton, dhe dikur madje u përshkrua nga ajo si “vajza e dytë.

Ajo përshkruan sulmin seksual derisa rrëfen për punën e saj për zonjën Clinton, kur ajo ishte senatore amerikane për New York-un midis viteve 2001-09.

Abedin, tani 45-vjeçare, nuk ka zbuluar identitetin e senatorit apo partinë e tij. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Një gjerdan i dhëmbëve Megalodon gjendet në rrënojat e Titanikut

Një gjerdan i dhëmbëve Megalodon gjendet në rrënojat e Titanikut

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Botë

"Një tragjedi me përmasa të mëdha": Në një luginë, policia meksikane ka gjetur 45 qese me mbetje njerëzore

Amerika
Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë

Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë

Botë
Kalo në kategori