LAJMI I FUNDIT:

Ndihmës-sekretari i SHBA-së për çështje evropiane sot në Kosovë

Ndihmës-sekretari i SHBA-së për çështje evropiane sot në Kosovë
Reklama

Ndihmës-sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Wess Mitchell do të jetë sot për një vizitë në Kosovë.

Mitchell do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi në Aeroportin e Prishtinës, ndërsa po aty në ora 12:15 do të mbajnë konferencë për shtyp.


Ndihmës-sekretari i SHBA-ve për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Wess Mitchell, do të takohet edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Mitchell do të jetë për vizitë dyditore, ndërsa do të takohet edhe me përfaqësues tjerë politikë dhe të shoqërisë civile /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Lajme
Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Lajme
I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

Lajme
Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Politikë
Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Drejtësi
Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Drejtësi
Kalo në kategori