LAJMI I FUNDIT:

Me ndihmën e këtyre përbërësve do ta hiqni yndyrën nga dollapët e kuzhinës për vetëm pak sekonda

Me ndihmën e këtyre përbërësve do ta hiqni yndyrën nga dollapët e kuzhinës për vetëm pak sekonda
(Foto: Pexels)

Kuzhina është një nga vendet që ndoten vazhdimisht në shtëpi. Lajmi i mirë është se me ndihmën e disa përbërësve, mund t’i hiqni shpejt yndyrat nga dollapët e kuzhinës tuaj.

Reklama

Përzieni një filxhan ujë dhe një filxhan uthull alkooli në një enë qelqi. Shtoni pak detergjent për larjen e enëve dhe disa pika vaj esencial. Zhytni një leckë dhe përdoreni atë për t’i fshirë dollapët nga lart poshtë.

Mënyra më e lehtë për të pastruar karriget e bardha plastike: Përziejeni këto produkte me ujë dhe hiqni papastërtitë
Lexo po ashtu Mënyra më e lehtë për të pastruar karriget e bardha plastike: Përziejeni këto produkte me ujë dhe hiqni papastërtitë

Nëse njollat në dollapët e kuzhinës hiqen me vështirësi, lëreni produktin të qëndrojë për disa minuta dhe më pas fshijeni. Nëse ende nuk keni pasur sukses, përsëriteni këtë proces disa herë.

Përveç kësaj, ju mund t’i hiqni yndyrat duke përdorur pastë dhëmbësh, sodë buke, ujë dhe një sfungjer.

Herën tjetër kur të pastroni lavamanin, shtoni këtë përbërës dhe do të shkëlqejë sikur ishte i ri
Lexo po ashtu Herën tjetër kur të pastroni lavamanin, shtoni këtë përbërës dhe do të shkëlqejë sikur ishte i ri

Mos e hiqni yndyrën me lëvizje të vrazhda, pasi kjo mund t’i gërvishtë dollapët. /Telegrafi/

@carolina.mccauley

My foolproof method for cleaning greasy cabinets ⭐️🧽 #homehackswithcarolina #cleaninghacks #cleaningtips #kitchenhacks

♬ original sound – xxtristanxo

Në trend Stil

Më shumë
Është e vështirë t'i harrosh: Femrat e lindura në këto shenja janë të parezistueshme, mund të marrin atë që duan

Është e vështirë t'i harrosh: Femrat e lindura në këto shenja janë të parezistueshme, mund të marrin atë që duan

Astrologji
Mos e hidhni lëvoren e mollës, mund ta përdorni në shtëpi

Mos e hidhni lëvoren e mollës, mund ta përdorni në shtëpi

Këshilla dhe ide
Kryqëzimi “i ndërlikuar”: Edhe shoferët me përvojë nuk janë të sigurt se kush e ka përparësi kalimi këtu, zgjidheni ju

Kryqëzimi “i ndërlikuar”: Edhe shoferët me përvojë nuk janë të sigurt se kush e ka përparësi kalimi këtu, zgjidheni ju

Stil
Pesë shenjat që e admirojnë ushqimin dhe duan të provojnë çdo gjë

Pesë shenjat që e admirojnë ushqimin dhe duan të provojnë çdo gjë

Astrologji
Ura e cila qëndron në duart e Zotit

Ura e cila qëndron në duart e Zotit

Çfarë të vizitosh
Zgjedhja e një divani të ri? Ja se çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje

Zgjedhja e një divani të ri? Ja se çfarë duhet t'i kushtoni vëmendje

Rregullimi i shtëpisë
Kalo në kategori