LAJMI I FUNDIT:

Ndërtimi i 4 mijë njësive banesore për çiftet e reja, ministri Aliu pranon disa rekomandime për projektin

Ndërtimi i 4 mijë njësive banesore për çiftet e reja, ministri Aliu pranon disa rekomandime për projektin

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka bërë të ditur se kanë pranuar një raport me gjetje dhe rekomandime për ndërtimin e 4,000 njësive banesore në Kosovë.

Reklama

Këto gjetje ministrit Aliu i janë prezantuar të mërkurën nga përfaqësuesit e International Finance Corporation (IFC).

Përfitues të banesave sipas Aliut do të jenë kryesisht çiftet e reja që nuk kanë mundësi të blejnë banesa me çmimet ekzistuese të tregut.

“Përfitues të banesave do të jenë kryesisht çiftet e reja, të cilët kanë mundësi të limituara financiare që të blejnë banesa me çmime të tregut. Studimet nga (IFC) do të ndihmojnë Ministrinë që të bëjnë zgjidhjen më të mirë të mundshme për implemetimit të këtij projekti të rëndësishëm e të dobishëm për çiftet e reja”, ka thënë ai.

Aliu nuk ka treguar ndonjë datë të saktë se kur do të filloj ndërtimi i këtyre banesave.

Kujtojmë, LVV e kishte pasur premtim elektoral ndërtimin e banesave të reja./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Lugina
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Lajme
Kalo në kategori