LAJMI I FUNDIT:

Ndalohet funksionimi i linjës hekurudhore Shkup-Kërçovë

Ndalohet funksionimi i linjës hekurudhore Shkup-Kërçovë

Për shkak të mbinxehjes së lokomotivës nga treni që ka qenë në përdorim për më shumë se katër dekada, treni motorik nuk po funksionon në linjën Shkup – Kërçovë për një javë të tërë.

Reklama

Udhëtarët dëshmuan se dy javë më parë në një kodër lokomotiva u mbinxeh dhe ndaloi së punuari. Që atëherë lokomotiva nuk ka funksionuar.

Dhe si do të funksiononte kur lokomotiva është për dekada e vjetër.

Ata që shpesh udhëtojnë në këtë itinerar konfirmojnë se u është thënë se moti i nxehtë dhe pjerrësia e hekurudhës janë shkaku i mbinxehjes së lokomotivës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Osmani: Nëse vërtetohet se Serbia është përfshirë në ngjarjet në Kosovë, do ta shqyrtojmë pjesëmarrjen në

Osmani: Nëse vërtetohet se Serbia është përfshirë në ngjarjet në Kosovë, do ta shqyrtojmë pjesëmarrjen në "Ballkanin e Hapur"

Politikë
Banorja serbe e Banjskës: Të dënohen fajtorët, Policia e Kosovës është korrekte me ne

Banorja serbe e Banjskës: Të dënohen fajtorët, Policia e Kosovës është korrekte me ne

Lajme
Elshani: Njërin terroristë në Banjskë e zumë duke fjetur

Elshani: Njërin terroristë në Banjskë e zumë duke fjetur

Siguri
Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se

Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se "Veriu i Kosovës me kalimin e viteve është bërë toka e askujt"

Lajme
Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin

Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin "pothuajse të nënshtruar" në CNN

Lajme
Ekspertët në BeH demantojnë pretendimet e Prokurorisë serbe: Armët e grupit terrorist të Radoiçiqit nuk ishin nga Tuzla

Ekspertët në BeH demantojnë pretendimet e Prokurorisë serbe: Armët e grupit terrorist të Radoiçiqit nuk ishin nga Tuzla

Lajme
Kalo në kategori