Agjenti i mbrojtësit të Napolit, Elseid Hysaj, ka zbuluar se klubi italian hodhi poshtë një ofertë prej 50 milion eurosh për shërbimet e lojtarit shqiptar.

Duke folur për Radio Punto Nuovo, agjenti Mario Giuffredi konfirmoi që Blutë ishin shumë të interesuar për të nënshkruar me lojtarin e tij.

Sipas tij, klubi londinez ofroi 50 milionë euro në verën e vitit 2018, por kjo ofertë u refuzua nga napolitanët.

Të gjitha lajmet rreth Elseid Hysaj Të gjitha lajmet rreth Elseid Hysaj

“Një vit e gjysmë më parë, Napoli mund të kishte marrë 50 milionë euro nga Chelsea”.

Elseid Hysaj (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

“Nëse Hysaj qëndron te Napoli, klubi napolitane rrezikon të humbasë lojtarin falas”, ka thënë Giuffredi.

Ndryshe, Hysaj është në vitin e fundit të kontratës dhe në verën e ardhshme mund të largohet me kosto zero. /Telegrafi/