LAJMI I FUNDIT:

Nadal tërhiqet nga “Laver Cup” për ‘arsye personale’ pasi shpërtheu në lot gjatë lamtumirës emocionale të Federer

Nadal tërhiqet nga “Laver Cup” për ‘arsye personale’ pasi shpërtheu në lot gjatë lamtumirës emocionale të Federer

Rafa Nadal është tërhequr nga pjesa e mbetur e Kupës Laver për arsye personale pas mikut dhe rivalit të tij partner Roger Federer në një ndeshje dyshe që sinjalizoi edhe pensionimin e zviceranit nga tenisi.

Fotografitë dhe videot e spanjollit dhe zviceranit legjendar – të cilët ndanë një nga rivalitetet më tërheqëse të tenisit – të ulur në një karrige dhe duke qarë pasi u bashkuan për “Team Europe” në një humbje në dyshe në “O2 Arena” të Londrës të premten u bënë virale në mediat sociale.

Nadal, i cili ka fituar një rekord 22 titujsh Grand Slam për meshkuj, tha më vonë se një pjesë e rëndësishme e tij po largohej gjithashtu nga turneu me pensionimin e Federer.

Nga lamtumira e Federer, as Nadal nuk ia doli t'i mbante lotët
Lexo po ashtu Nga lamtumira e Federer, as Nadal nuk ia doli t'i mbante lotët

“Rafael Nadal u tërhoq për arsye personale. Ai do të zëvendësohet nga Cameron Norrie”, thanë organizatorët e turneut të shtunën.

Nadal gjithashtu është në pritje të fëmijës së tij të parë me gruan Mery Perello së shpejti, por bëri udhëtimin në Londër për të luajtur së bashku me Federerin në daljen e fundit profesionale të maestros zviceran.

Federer u zëvendësua nga italiani Matteo Berrettini në “Team Europe”, të cilët barazuan 2-2 me Team Ëorld pas ndeshjeve të ditës së parë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

La Liga
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Premier League
Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Kalo në kategori