LAJMI I FUNDIT:

Musk thotë se Cybertruck mposhtë edhe Porsche 911, kamionçina e Tesla-s arrin nga 0 në 96 kilometër për orë brenda 2.6 sekondave

Musk thotë se Cybertruck mposhtë edhe Porsche 911, kamionçina e Tesla-s arrin nga 0 në 96 kilometër për orë brenda 2.6 sekondave

Kamionçina Cybertruck e Tesla-s është lansuar zyrtarisht të enjten më 30 nëntor, me fillimin e dërgesave të para.

Elon Musk ka ndarë një video në rrjetin social X duke bërë të ditur edhe disa detaje të performancës së kamionçinës, ai madje shkroi se Cybertruck e mposhtë edhe një Porsche 911, transmeton Telegrafi.

Përveç tjerash, Musk në videon promovuese ku garojnë Cybertrucku me një 911, tha se kamionçina e mposhtë Porsche-n derisa më vete ngreh një Porsche tjetër.

Shefi ekzekutiv i Tesla-s tha gjithashtu se Cybertruck mund të përshkojë shpejtësi nga 0 në 96 kilometra për orë, brenda 2.6 sekondave. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

Auto
Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

EVs
Pse disa vende lëvizin me veturë në të majtë dhe të tjerët në anën e djathtë të rrugës?

Pse disa vende lëvizin me veturë në të majtë dhe të tjerët në anën e djathtë të rrugës?

Auto
Kalo në kategori