Andy Murray po rikthehet në tenis në kuadër të “Australia Open” që zhvillohet në vitin 2020, pas lëndimit që e kishte në shpinë.

32-vjeçari ishte pjesë e garës së dyfishtë të zhvilluar në qershor, derisa triumfoi me partnerin e tij Feliciano Lopez, por lëndimi që pësoi e la jashtë fushe atë.

Por, në vitin e ardhshëm britaniku do të bëjë paraqitjen e parë që nga lëndimi që pësoi në titullin e madh që zhvillohet në Australi.

Tifozët mezi presin ta shohin sërish në fushë Murrayn që do të tentojë ta mbroj pozitën e tenistit të dytë më të mirë në botë.

“E konfirmuar: Andy Murray do të rikthehet për të garuar në Australia Open në vitin 2020”, thuhet në njoftimin e organizatorëve.

Veterani do të shpresoj që të ketë paraqitje të mira në garën e madhe dhe të jetë i gatshëm pas lëndimit të rëndë që kishte.

Andy Murray mund të rikthehet në tenis Andy Murray mund të rikthehet në tenis

Britaniku kishte marrë pjesë në Cincinnati dhe në Beijin në këtë verë, por e kishte të pamundur të ishte në US Open.

Murray kishte paralajmëruar pas lëndimit se po pensionohet nga tenisi, mirëpo tani do të marrë pjesë në Australia Open. /Telegrafi/