Muriqi tregon hapin e radhës në karrierë, por dëshira e tij mbetet që të shkruajë historinë me fanellën e Fenerbahces

Ylli i Fenerbahces nga Kosova, Vedat Muric ka folur për NTV Spor live, duke treguar që ëndërr e tij është të luajë në Ligën Premier.

Lojtari më i mirë i Fenerbahces, Vedat Muric, ka folur për shumë gjëra rreth se tashmes dhe të ardhmes së tij.

“Kishte momente që kisha i trazuar gjatë periudhës së transferimit. Edhe pushimet me gruan u shtynë. Ne e jetuam të gjithë procesin së bashku”.

“Mora atë që ëndërroja. Ndjehem sikur i përkas këtij klubi, pasi dua të luaj këtu për shumë vite. Shpresoj pasi një kohë të luaj në Ligën Premier”.

Muriqi tregon pse nuk e kishte të vështirë ta zgjidhte Fenerbahcen. “Elementi i parë që më lidh me Fenerbahcen ishte gjyshi im. Arsyeja pse gjyshi im e donte Fenerbahcen është se presidenti ynë legjendar Ali Şen është nga Kosova. E pyeta gjyshin tim, ai tha Fenerbahce”.

Ai tregon se Zlatan Ibrahimovic, Robert Lewandowski dhe Edinsion Cavani janë ata që pëlqehen nga ai, ndërsa mbrojtësi më sfidues që ka luajtur kundër tij është Serdar Aziz. /Telegrafi/