Vedat Muriqi është një prej lojtarëve më të përfolur gjatë muajve të fundit në shtetin turk.

Sulmuesi i Kosovës ka zgjuar interesimin e shumë klubeve duke përfshirë Toulouset dhe Fenerbahçes.

Francezët thuhet se kanë bërë ofertë zyrtare gjersa turqit kanë kontaktuar menaxherin e futbollistit tonë, Haluk Canatar.

Por, mediat turke gjatë mbrëmjes së kaluar kanë raportuar se 25-vjeçari ka kërkuar leje për largim nga zyrtarët e klubit.

Kështu konfirmuan gazetarët e emisionit sportiv, Beyaz Futbol, të cilët thirrën në burimet të afërta me lojtarin tonë.

Menaxheri i Muriqit flet për interesimin e Fenerbahces Menaxheri i Muriqit flet për interesimin e Fenerbahces

Ndryshe, 25-vjeçari deri më tani këtë sezon ka shënuar 15 gola dhe ka pasur shtatë asistime në të gjitha garat. /Telegrafi/