Jose Mourinho raportohet se ka refuzuar një ofertë shumë të madhe nga klubi i madh kinez, Guangzhou Evergrande.

Trajneri portugez është i pa punë që nga shkarkimi i tij në mes të sezonit të kaluar nga skuadra angleze, Manchester United.

Megjithatë, Mourinho ka vazhduar të jetë njëri nga emrat më të kërkuar në futbollin evropian, por edhe atë aziatik.

Mourinho: Mund të kthehem si trajner në Serie A Mourinho: Mund të kthehem si trajner në Serie A

Një skuadër shumë e interesuar për ‘Special One’ mendohet të jetë ajo kineze, Guangzhou Evergrande.

Por, edhe përkundër një ofertë marramendëse, portugezi thuhet se nuk është tunduar dhe e ka refuzuar atë.

Sipas mediumit anglez Daily Mail, Mourinho ka refuzuar plot 28 milionë funte apo 31.25 milionë euro në vit.

Jose Mourinho në takim me njeriun më të pasur në Kinë –spekulime se mund ta merr drejtimin e Guangzhou Evergrande që është në pronësi të Kan Ya Jose Mourinho në takim me njeriun më të pasur në Kinë –spekulime se mund ta merr drejtimin e Guangzhou Evergrande që është në pronësi të Kan Ya

Në muaj i bie që portugezi do t’i fitonte 2.33 milion funte apo 2.6 milionë euro, ndërsa në ditë plot 83,333 funte apo 92,992 euro.

Nëse do ta pranonte ofertë, Mou do t’i fitonte 42000 euro në orë, 65 euro në minutë apo 1.10 euro në sekondë /Telegrafi/