LAJMI I FUNDIT:

Mourinho i lumtur me tre pikët, por thotë se nëse nuk do të fitonte do të ndodhte diçka e jashtëzakonshme në Romë

Mourinho i lumtur me tre pikët, por thotë se nëse nuk do të fitonte do të ndodhte diçka e jashtëzakonshme në Romë
Reklama

Roma është rikthyer te fitoret, pasi ka mposhtur Frosinonen me rezultat të pastër 2-0.

Romelu Lukaku dhe Lorenzo Pellegrini ishin autorët e dy golave për Romën falë dy asistimeve fantastike nga Paulo Dybala.


E trajneri i Romës, Jose Mourinho ka thënë se e ka pasur me patjetër ta aktivizojë Dybalën, i cili është në limite të gjendjes fizike, derisa ka thënë se nëse nuk merrte tre pikët ndaj Frosinones do të shpërthente Colosseo në Romë.

“Dybala fizikisht është në limite dhe nuk do të luaj në Ligën e Evropës të enjten. Por, më duhej ta aktivizoja sepse kjo fitore ishte shumë e rëndësishme dhe pa këto tre pikë kam frikë se do të “shpërthente” Colosseo ose do të kishim një sulm në San Pietro”, ka deklaruar Mourinho.

Tutje Special One ka folur edhe për futbollistët e rinj që ka afruar te Roma këtë edicion dhe sulmuesi Romelu Lukaku.

“Më duhet që t’i rikthej djemtë në gjendjen e duhur emocionale. Ndicka vjen nga Bundesliga dhe futbolli italian ndryshon, është më shumë taktik. Nuk është shumë i fortë në duele, por luan mirë me topin. Aouar ka nevojë për kohë, ndërsa më gati duket Renato Sanchez. Sigurisht, këtu nuk përfshij Lukakun që e njohim”.

“Kemi probleme me dëmtimet dhe të enjten nuk do të jenë Smalling dhe Llorente. Më pas për ndeshjen ndaj Cagliarit do të duhet një mrekulli. Pashë Juventusin dhe kur pati probleme Bremer, u aktivizua Rugani. Në atë moment mendova që Allegri është një trajner me shumë fat”.

“Nëse Lukaku nuk do të shënonte atëherë do të më vendosnin në qendër të akuzave. Të paktën për këtë nuk do të më fajësojnë sepse ai po shënon. Jam i lumtur për fitoren pasi kërkohej një reagim shumë i fortë pas asaj humbje me Genoan, duhej një forcë e madhe psikologjike”, u shpreh Mourinho. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Serie A
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Ligat tjera
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori