LAJMI I FUNDIT:

Mourinho: Kështu do të sillem me Guardiolan

Mourinho: Kështu do të sillem me Guardiolan
Reklama

Menaxheri i ri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka insistuar se nuk do të merret me rivalitetin që ka me menaxherin e Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Dy trajnerët gjatë kohës së tyre në La Liga kishin një rivalitet të frikshëm, me Guardiolan që drejtonte Barcelonën dhe Mourinhon që udhëhiqte Real Madridin.


Klubet nga Manchesteri gjithashtu kanë rivalitet, por Mourinho ka insistuar se nuk do të përqendrohet te trajneri i Cityt.

“Rivaliteti jonë nuk më lejon që të jem i pafajshëm’, ka thënë Mourinho gjatë një ligjërate për një universitet në Lisbonë. “Për dy vjet Pepi dhe unë ishim në një ligë ku kampioni do të ishte unë ose ai – Real Madridi ose Barcelona”.

“Në situata të tilla, betejat individuale kanë kuptim sepse kanë ndikim, por në Premier Ligë, nëse unë fokusohem në të dhe te Manchester City dhe ai te unë dhe Manchester Unitedi, atëherë dikush tjetër do ta fitojë ligën”.

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori