Tottenhami po kalon nëpër një super formë në këtë edicion, derisa ka rrëmbyer kreun e tabelës së Ligës Premeir me 20 pikë nga 27 të mundshme.

Spurs triumfuan ndaj Manchester Cityt 2-0, duke arritur që të ngjiten në krye, fal edhe fitores 3-0 të Liverpoolit ndaj Leicesterit.

Por, para takimit, Jose Mourinho dhe Sergio Reguilon kishin vënë një bast, me portugezin që i kishte kërkuar spanjollit të mos e lejonte Riyad Mahrezin ta driblonte asnjëherë.

Sergio Reguilon battles with Riyad Mahrez in Spurs vs Man City

Mbrojtësi iu përgjigj ofertës së tij dhe në atë takim, algjeriani nuk arriti asnjëherë të driblonte atë.

Video e Mourinhos në takim me Kanen bëhet viral në internet: Të jesh me mua, mund të ndihmoj të eksplodosh Video e Mourinhos në takim me Kanen bëhet viral në internet: Të jesh me mua, mund të ndihmoj të eksplodosh

Kështu, Mourinho u detyrua ta qeraste Reguilonin me një proshutë nga kofsha e derrit.

“Premtimi është premtim. Më kushtoi 500 funte, por e mbajta premtimin”, ka shkruar Special One në Instagram.

Duket se portugezi ka gjetur mënyrën se si t’i motivojë lojtarët e tij dhe në këtë edicion është favoritë për të fituar Ligën Premier. /Telegrafi/