LAJMI I FUNDIT:

Motra e Rita Orës viziton Bashkinë e Tiranës ku është ekspozuar veshja tradicionale e Ritës dhe disa pika të tjera turistike

Motra e Rita Orës viziton Bashkinë e Tiranës ku është ekspozuar veshja tradicionale e Ritës dhe disa pika të tjera turistike
Foto: Elena Ora/Instagram

Disa anëtarë të familjes së këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, këto ditë kanë vizituar Shqipërinë.

Përkatësisht, prindërit e saj, Vera dhe Besniku, dhe motra e saj, Elena, kanë kalaur disa ditë të mira pushimi fillimisht në shtëpinë e tyre në Ulqin, e më pas në disa destinacione të ndryshme në Shqipëri.

Motra e Ritës, e cila njëherësh shërben edhe si menaxherja e saj, Elena Ora, ka vizituar edhe Bashkinë e Tiranës, përkatësisht zyrën e kryetarit Erion Veliaj, ku është e ekspozuar një veshje e motrës së saj.

Foto: Elena Ora/Instagram

Bëhet fjalë për një jelek dhe fustanellë të punuar me motive kombëtare, të cilën Rita Ora e kishte veshur në klipin e saj “Bang” në shkurt të vitit 2021.

Elena publikoi disa fotografi nga vizita në zyrën e kryetarit në Instagram, në mbishkrimin e të cilave u shpreh: “Veshja e Ritës nga videoja muzikore ‘Bang’ në zyrën e Erion Veliajt”.

Vajza e madhe e familjes Sahatçiu (Ora) gjithashtu ndau me ndjekësit e saj disa fotografi nga vizita me prindërit te varri i Skenderbeut në Lezhë, si dhe disa të tjera nga Mrrizi i Zanave.

Foto: Elena Ora/Instagram

Rita përndryshe ka qenë për herë të fundit në Shqipëri në shtator të vitit të kaluar, ku edhe mbajti një koncert gjigant në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë. /Telegrafi/

Foto: Elena Ora/Instagram

Foto: Elena Ora/Instagram

Foto: Elena Ora/Instagram

Foto: Elena Ora/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Emily Ratajkowski shfaqet me një dukje plot stil, gjatë shëtitjes me qenin e saj Colombo në New York

Emily Ratajkowski shfaqet me një dukje plot stil, gjatë shëtitjes me qenin e saj Colombo në New York

Magazina
Rihanna tregon sfidën më të madhe që ka përjetuar gjatë shtatzënisë, e cila bëri që ajo të bërtiste “mjaft më

Rihanna tregon sfidën më të madhe që ka përjetuar gjatë shtatzënisë, e cila bëri që ajo të bërtiste “mjaft më"

Magazina
Santiana Maloku shkëlqen në pushime me pozat e saj joshëse në bikini

Santiana Maloku shkëlqen në pushime me pozat e saj joshëse në bikini

Magazina
Bora Zemani shfaqet në bikini, tregon figurën e mrekullueshme gjatë pushimeve

Bora Zemani shfaqet në bikini, tregon figurën e mrekullueshme gjatë pushimeve

Magazina
Kalo në kategori