LAJMI I FUNDIT:

Motra e Courtois kërkon falje për akuzat që i bëri ndaj Spinazzolas gjatë takimit Belgjikë – Itali

Motra e Courtois kërkon falje për akuzat që i bëri ndaj Spinazzolas gjatë takimit Belgjikë – Itali

Motra e Thibaut Courtois ka kërkuar falje për reagimin e saj ndaj Leonardo Spinazzolas në takimin e Belgjikës me Italinë.

Reklama

Azzurët i mposhtën belgët me rezultat 2-1 në çerekfinale, për të kaluar në gjysmëfinale të Euro 2020.

Derisa takimi po zhvillohej, Spinazzola pësoi një lëndim në thembrën e Akilit, duke u detyruar të largohej me barelë nga fusha.

Mirëpo, në momenti që pësoi lëndim, motra e Courtois kishte postuar një foto, duke thënë se italiani po mashtronte vetëm që të përfitonte minuta.

Pas ndeshjes, motra e portierit të Belgjikës e kuptoi se sa i rëndë ishte lëndimi, duke kërkuar falje.

“Më vjen keq që Euro Kupa përfundon kështu për Spinazzolan. Kërkoj falje për reagimin tim dhe shpresoj që të shërohet sa më shpejt”, ka shkruar Valerie Courtois. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori