Motorola ka prezantuar tre modele të reja telefonave inteligjent – Edge 20 Lite, Edge 20, Edge 20 Pro.

Motorola Edge i ri sjell procesorë të fuqishëm, një aparat fotografik kryesor me pikselë më të mëdhenj dhe sistemin e parë të zmadhimit të periskopit të Motorola që do t’ju sjellë 50 herë më afër asaj që po xhironi.

Ka edhe rifreskim më të shpejtë të ekranit, karikim më të shpejtë të baterisë dhe një përvojë të zgjeruar për përdorimin e platformës softuerike Ready For.

E gjithë familja Edge 20 vjen me cilësi të përmirësuar të kamerës.

Motorola Edge 20 pro është e pajisur me një aparat fotografik kryesor 108MP për cilësi të jashtëzakonshme të fotografisë, është një nga sensorët më të mëdhenj të bërë ndonjëherë me format optik 1 / 1.5.

Sensori i ri përmban teknologjinë Ultra Pixel, i cili përmirëson ndjeshmërinë ndaj dritës 9 herë, duke rezultuar në fotografi me cilësi më të mirë të marra në kushte me dritë të ulët.

Edge 20 Pro sjell gjithashtu një sensor ultra të gjerë me një kamerë të integruar Macro Vision që ju lejon të vendosni 4 herë më shumë skena në kornizë për të pasur gjithçka që dëshironi në foto.

Makro Vizioni ju lejon të afroheni me subjektin e fotografisë 5 herë më afër për pamje të ngushta ekstreme, madje deri në një distancë prej vetëm 3 cm.

Me futjen e teknologjisë 50x Super Zoom, ata gjithashtu sollën mundësinë që ju të kapni detaje nga një distancë e madhe. Sa i përket videos – Motorola Edge 20 Pro mund të regjistrojë në rezolucion 8K.

Shumë përdorin telefonin e tyre si pajisjen kryesore për të parë seriale dhe filma, kjo është arsyeja pse Motorola Edge 20 Pro vjen me një ekran të madh 6.7 “Max Vision me teknologjinë OLED për kënaqësi të qartë të imazhit. Ekrani ofron ngjyra 10-bit, gamë ngjyrash DCI-P3 dhe standarde HDR10 +. Kjo do të thotë që ju mund të shihni miliarda nuanca ngjyrash të bukura në ekran që janë të gjalla, të ndritshme dhe realiste.

Së pari, ekziston shpejtësia e rifreskimit të ekranit 144Hz, e cila është 140% më e shpejtë se norma e azhurnimit standard të industrisë 60Hz, kështu që ekrani është 60% më i shpejtë në krahasim me familjen e brezit të parë.

Procesori ultra i shpejtë Qualcomm Snapdragon 870 ju jep të gjithë fuqinë e nevojshme. Me 256 GB memorie të brendshme, ju merrni një hapësirë ​​të vogël për fotografi, filma, lojëra dhe muzikë. Dhe me 12 GB memorie të gjeneratës së fundit, aplikacionet tuaja dhe i gjithë informacioni qëndrojnë gati në sfond për të mbajtur gjithçka të qetë.

Më e mira nga të gjitha, ju mund të jeni në një lidhje 5G për 30 orë pa pasur nevojë të ngarkoni telefonin tuaj. TurboPower 30 ju jep 9 orë energji shtesë pas vetëm 10 minutash karikim.

Motorola Edge 20 është një nga telefonat më të hollë 5G në treg, me një trashësi prej vetëm 6.99 mm.

Kamera e tretë është lentja jonë e parë telefoto e bërë në stilin e periskopit. Është një teknologji që shihet rrallë në këtë gamë çmimesh dhe që e përkul dritën në një kënd prej 90 gradë për një mprehtësi superiore të zmadhimit 5x.

Motorola Edge 20 pro është pajisja e fundit Motorola që u sjell përdoruesve 5G, si dhe gjenerata e ardhshme e shpejtësisë me Wi-Fi.

Motorola Edge 20 lite ofron shpejtësi rrufe 5G me një sistem të avancuar kamerash me një çmim vërtet të madh. Bëni fotografi të mprehta me sensorin kryesor 108MP ose shfrytëzoni sa më shumë kreativitetin tuaj me sensorin ultra-gjerë ose Macro Vision.

E gjithë argëtimi është ngritur në një nivel të ri me një ekran OLED 6.7, i njëjti që u gjet në 20 telefonat inteligjentë të tjerë.

Sistemi efikas MediaTek Dimensity 720 5G-B është përgjegjës për lojërat, fotografitë dhe gjithçka që ju nevojitet.

Bateria e madhe 5,000 mAh është një nga më të mëdhatë që mund të gjendet në një telefon të vetëm 5G dhe ofron përdorim deri në 2 ditë pa u ngarkuar.

Me TurboPower 30 ju merrni energji të mjaftueshme për tërë ditën e përdorimit pas vetëm 10 minutash karikim në mënyrë që të ktheheni shpejt tek gjërat që kanë më shumë rëndësi për ju. /Telegrafi/