Moti sot do të jetë shumë i ngrohtë dhe me vranësira lokale. Nga pjesa verilindore do të fryj një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri më 23 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin në mes 34 dhe 41 gradë celsius.

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike deri ditën e mërkurë moti do të jetë shumë i ngrohtë./Telegrafi/