LAJMI I FUNDIT:

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Reklama

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 16, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 23 deri 30 gradë celsius.

Edhe në ditët në vijim në orët e mëngjesit do të ketë mot me diell dhe vranësira, ndërsa në orët e pasditet do të ketë mot të paqëndrueshëm me reshje të shiut dhe erë të fortë./Telegrafi/