LAJMI I FUNDIT:

Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut
Foto: Ilustrim

Moti për këtë fundjavë dhe fillimin e javës së ardhshme do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje lokale të shiut.

Reklama

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje të shiut.

Nga DPHM rekomandojnë qytetarët që në rast të vetëtimave, nuk duhet të qëndrojnë në ambiente ​​të hapura ose nën drunj.

Moti i ligë gjatë ditës së djeshme, shkaktoi dëme në Dellçevë, ndërsa sot komuna ka shpallur fatkeqësi natyrore për shkak të vërshimeve./Telegrafi/