LAJMI I FUNDIT:

Mori një email ku thuhej se kishte fituar 100 mijë dollarë në lotari, amerikani dyshonte se ishte një mashtrim

Mori një email ku thuhej se kishte fituar 100 mijë dollarë në lotari, amerikani dyshonte se ishte një mashtrim

Një burrë nga Miçigani, i cili fitoi një çmim lotarie prej 100 mijë dollarësh, tha se fillimisht kishte frikë se emaili që e informonte për fitoren e tij ishte pjesë e një mashtrimi.

Burri 69-vjeçar i Macomb County u tha zyrtarëve të Lotarisë së Michiganit se ai gjithmonë sigurohej që të skanonte biletat e tij jofituese “6,000,000$ Jackpot” duke përdorur aplikacionin Michigan Lottery, në mënyrë që të mund të futej në shortin e shansit të dytë.

“Unë skanova disa nga biletat ‘6,000,000$ Jackpot’ për t’u qasur në tërheqjen e dytë”, shtoi lojtari. “Një ditë, pashë një email nga lotaria që më informonte se kisha fituar një çmim prej 100,000 dollarësh dhe nuk isha i sigurt se çfarë të mendoja”, vazhdoi tutje ai, raporton UPI, transmeton Telegrafi.


“Kur shkova t’i tregoja gruas time emailin, ajo mendoi se diçka e keqe kishte ndodhur për shkak të pamjes në fytyrën time”, deklaroi ai.

Burri tha se ai dhe gruaja e tij kishin dyshimet e tyre në lidhje me email-in.

“Ne u përpoqëm të mos emocionoheshim shumë në fillim, duke menduar se ndoshta ishte një email mashtrues, por sapo konfirmuam se ishte i vërtetë, më kaploi një ndjenjë lehtësimi”, tha ai.

Ndër të tjera ai tha se planifikon të përdorë fitimet e tij për të paguar faturat dhe për të ndarë një pjesë tjetër me familjen e tij. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një grua shtatzënë

Një grua shtatzënë "kapi" burrin me dashnoren e tij në plazh - befason reagimi i tyre

Interesante
Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Nëna pyeti vogëlushin nëse e mbylli vëllanë në dollap - reagimi i tij i bëri njerëzit të qeshin

Fun
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Vajza i mori qenit tasin me ushqim, shikoni si ka reaguar ai

Fun
Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Gruaja injoroi shenjat paralajmëruese – e pësoi keq pasi tentoi të bënte një foto pranë kalit të Gardës së Mbretit në Londër

Gruaja injoroi shenjat paralajmëruese – e pësoi keq pasi tentoi të bënte një foto pranë kalit të Gardës së Mbretit në Londër

Fun
Kalo në kategori