LAJMI I FUNDIT:

Monedhës së tërhequr nga një bankomat i mungon një zero, studenti pret që ta shesë 1500 herë më shumë se vlera reale e saj

Monedhës së tërhequr nga një bankomat i mungon një zero, studenti pret që ta shesë 1500 herë më shumë se vlera reale e saj

Një student nga provinca veriperëndimore e Bursas po përpiqet ta kthejë fatin e tij në një pasuri të vogël pasi ai vuri një monedhë të shtypur 50 TL (6,6 dollarë) për shitje për 75,000 TL (10,000 dollarë), rreth 1.500 herë më e vlefshme se kartëmonedha.

Reklama

Duke folur për Agjencinë e Lajmeve Demirören (DHA) të martën, studenti i universitetit Doğan Kaya tha se ai erdhi deri te monedhe me defekt pasi bëri një tërheqje nga një bankomat.

“Pasi tërhoqa ca para, i vendosa në xhep dhe kuptova se njërës prej tyre, prej 50 TL, po i mungonte një zero kur po bëja pagesat në një dyqan ushqimesh”, tha Kaya.

Pas një hulumtimi të shpejtë në internet, Kaya zbuloi se monedha e shtypur gabimisht ishte midis një serie monedhash të dëmtuara, por që mund të shitej për një shumë të lartë parash, shkruan Daily Sabah, përcjell Telegrafi.

“Mendova se do të tërhiqte vëmendjen e koleksionistëve, kështu që e vendosa në shitje në internet”, ka thënë ai.

Një monedhë 50 TL me një defekt të ngjashëm u gjet më parë nga një burrë në provincën jugore të Antalias.

Burri pretendoi se ai mori një ofertë 75,000 TL për monedhën, por e refuzoi atë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Interesante
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Fun
Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Deshi ta prekë dhe të bëjë selfie, turistja për pak sa nuk e pëson nga bizoni në parkun Yellowstone

Interesante
Kalo në kategori