LAJMI I FUNDIT:

Monedha

56 Artikuj

Euro vijon rënien drastike në tregun shqiptar, çfarë po ndodh me monedhën evropiane

Euro vijon rënien drastike në tregun shqiptar, çfarë po ndodh me monedhën evropiane

Shqipëri
Çfarë po ndodh me euron, monedha evropiane bie në nivele rekord

Çfarë po ndodh me euron, monedha evropiane bie në nivele rekord

Ekonomi
Një vajzë në Danimarkë gjeti 300 monedha argjendi të vikingëve të lashtë me një detektor metali

Një vajzë në Danimarkë gjeti 300 monedha argjendi të vikingëve të lashtë me një detektor metali

Interesante
24 vjet nga Euro

24 vjet nga Euro

Të Tjera
Në një mur në Izrael gjenden monedha ari të fshehura në shekullin e 7-të

Në një mur në Izrael gjenden monedha ari të fshehura në shekullin e 7-të

Interesante
Kroacia kërkon dizajn të ri për monedhën ‘një-euroshe’ pas polemikave për plagjiaturë

Kroacia kërkon dizajn të ri për monedhën ‘një-euroshe’ pas polemikave për plagjiaturë

Ballkan
Një burrë në Angli zbuloi një monedhë ari mesjetare me vlerë prej 878,000 dollarë në ditën e parë që provoi detektorin e tij të ri metalik

Një burrë në Angli zbuloi një monedhë ari mesjetare me vlerë prej 878,000 dollarë në ditën e parë që provoi detektorin e tij të ri metalik

Kuriozitete
Maya Angelou në një monedhë amerikane

Maya Angelou në një monedhë amerikane

Cult+
20-vjetori i euros, monedha që bashkoi më tepër vendet e BE-së, por solli probleme në Evropë Jugore

20-vjetori i euros, monedha që bashkoi më tepër vendet e BE-së, por solli probleme në Evropë Jugore

Financa
Vendosi 80,000 monedha në oborrin e vajzës së tij: Ky është kësti juaj i fundit i ushqimit

Vendosi 80,000 monedha në oborrin e vajzës së tij: Ky është kësti juaj i fundit i ushqimit

Fun Lajme
Peshon mbi 10 kilogramë, mund të arrij shumën gjashtëshifrore – prodhohet monedha e artë me fotografinë e mbretëreshës Elizabeth II

Peshon mbi 10 kilogramë, mund të arrij shumën gjashtëshifrore – prodhohet monedha e artë me fotografinë e mbretëreshës Elizabeth II

Interesante
Fluturimi u anulua pasi një burrë hodhi monedha në motorin e aeroplanit – “për fat të mirë”

Fluturimi u anulua pasi një burrë hodhi monedha në motorin e aeroplanit – “për fat të mirë”

Interesante
Banka e Anglisë po e merr në konsideratë planin për krijimin e parasë dixhitale

Banka e Anglisë po e merr në konsideratë planin për krijimin e parasë dixhitale

Botë
Ndodh edhe kjo, burri nga Georgia merr pagën e fundit prej 915 dollarë në monedha – 90 mijë copë i gjeti në një karrocë

Ndodh edhe kjo, burri nga Georgia merr pagën e fundit prej 915 dollarë në monedha – 90 mijë copë i gjeti në një karrocë

Kuriozitete
Tendosni mirë sytë: A mund ta gjeni diellin midis këtyre monedhave në më pak se 40 sekonda?

Tendosni mirë sytë: A mund ta gjeni diellin midis këtyre monedhave në më pak se 40 sekonda?

Trend
Monedha hiqet nga hunda e një njeriu pas më shumë se gjysmë shekulli

Monedha hiqet nga hunda e një njeriu pas më shumë se gjysmë shekulli

Fun Lajme
Akuariumi mbledh 400 litra monedha të hedhura në ujëvarë nga vizitorët në Karolinën e Veriut, për të paguar faturat

Akuariumi mbledh 400 litra monedha të hedhura në ujëvarë nga vizitorët në Karolinën e Veriut, për të paguar faturat

Interesante
Monedhës së tërhequr nga një bankomat i mungon një zero, studenti pret që ta shesë 1500 herë më shumë se vlera reale e saj

Monedhës së tërhequr nga një bankomat i mungon një zero, studenti pret që ta shesë 1500 herë më shumë se vlera reale e saj

Dështime
Monedhat e fundit të argjendit në Shqipëri

Monedhat e fundit të argjendit në Shqipëri

Cult+
Një grua zbukuroi dyshemenë e saj me 7.500 monedha

Një grua zbukuroi dyshemenë e saj me 7.500 monedha

Rregullimi i shtëpisë
Dramë gjatë protestave në Los Angeles, foshnja 11-muajshe gëlltit monedhën dhe humb vetëdijen – polici e shpëton në momentet e fundit

Dramë gjatë protestave në Los Angeles, foshnja 11-muajshe gëlltit monedhën dhe humb vetëdijen – polici e shpëton në momentet e fundit

Nga Bota
Një monedhë e rrallë zbulohet në Jerusalem

Një monedhë e rrallë zbulohet në Jerusalem

Cult+
“Ducati”: Qyteti italian shtyp ‘monedhën’ e vet për të ndihmuar banorët dhe bizneset e prekur nga coronavirusi

“Ducati”: Qyteti italian shtyp ‘monedhën’ e vet për të ndihmuar banorët dhe bizneset e prekur nga coronavirusi

Botë
Monedha me Mbretëreshë dhe “Mbretëreshë”

Monedha me Mbretëreshë dhe “Mbretëreshë”

Cult+