LAJMI I FUNDIT:

Monedha hiqet nga hunda e një njeriu pas më shumë se gjysmë shekulli

Monedha hiqet nga hunda e një njeriu pas më shumë se gjysmë shekulli

Një burri më në fund i është hequr një monedhë nga hunda pasi ishte bllokuar për më shumë se gjysmë shekulli.

Reklama

Burri rus 59-vjeçar pa emër ishte vetëm gjashtë vjeç kur futi paratë në vrimën e hundës së tij të djathtë. Ai ishte ‘shumë i frikësuar’ për t’i thënë nënës së tij për këtë veprim dhe më vonë “harroi”, raportuan mediat lokale.

Njeriu me sa duket arriti të jetonte për pesëdhjetë vitet e ardhshme i papenguar nga bllokimi derisa së fundmi u ankua se nuk mund të merrte frymë fare në vrimën e hundës së tij të djathtë. Ai shkoi në spital dhe iu dha një skanim i cili tregoi objektin e papritur në pjesën e hundës.

Rhinolitët – gurë në zgavrën e hundës – ishin formuar rreth monedhës, duke ia ngushtuar aftësinë për të marrë frymë. Mjekët kryen një operacion endoskopik nën anestetikë të përgjithshme duke hequr gurët dhe duke marrë monedhën sovjetike nga hunda e tij pas 53 vjetësh.

Paratë – me vlerë zyrtare rreth një qindarkë në atë kohë – pushuan të përdoren në Rusi pas rënies së BRSS në vitin 1991 dhe emblema e çekanit dhe draprit nuk ishte më e dukshme në monedhë. Otorinolaringologia specialiste Elena Nepryakhina tha: ‘Ne operuam të premten dhe ai u lirua të hënën. Ai ka rifituar frymëmarrjen e plotë në hundë’.

Në trend Fun

Më shumë
Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Fun
Në stacionin e vjetër të zjarrfikësve të Ohio-s gjendet ‘kapsula kohore’ nga viti 1905

Në stacionin e vjetër të zjarrfikësve të Ohio-s gjendet ‘kapsula kohore’ nga viti 1905

Interesante
'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

'A është normale kjo?': Nëna e re amerikane mbetet e shtangur kur vajza e saj ngre kokën, ‘bën zhurmë’ dhe fillon të zvarritet

Interesante
Disa pamje që janë bërë virale tregojnë praninë e mbeturinave të shpërndara në malin Everest

Disa pamje që janë bërë virale tregojnë praninë e mbeturinave të shpërndara në malin Everest

Virale
Gruaja në lot pasi momenti i zbulimit të gjinisë së foshnjës shkoi keq – por reagimi i burrit është i mahnitshëm

Gruaja në lot pasi momenti i zbulimit të gjinisë së foshnjës shkoi keq – por reagimi i burrit është i mahnitshëm

Fun
Gruaja nga Karolina e Veriut fiton xhekpotin e dytë të lotarisë me gjashtë shifra

Gruaja nga Karolina e Veriut fiton xhekpotin e dytë të lotarisë me gjashtë shifra

Interesante
Kalo në kategori