LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur forcat ukrainase hodhën në erë tankun rus

Momenti kur forcat ukrainase hodhën në erë tankun rus

Ky është momenti kur forcat ukrainase hodhën në erë tankun rus me dy sulme shkatërruese me dron.

Reklama

Këto pamje u publikuan nga Brigada e 103-të e Veçantë e Forcave të Mbrojtjes Territoriale të Forcave të Armatosura të Ukrainës dhe duket se tregojnë një tank që shpërbëhet në copa, transmeton Telegrafi.

Nuk dihet se në cilën zonë janë xhiruar pamjet, por luftime të ashpra janë duke vazhduar në Bakhmut.

Tanku, që sipas pamjeve, po manovronte në një fushë të hapur shpërthen në flakë pas sulmeve. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori