Sezoni 2015/2016 në Ligën Premier ishte shumë i paparashikueshëm, sidomos kur kihet parasysh se kampion u shpall Leicester City.

Edicioni i ardhshëm pritet të jetë akoma më interesant, pasi trajnerë si Pep Guardiola, Antonio Conte dhe me gjasë Jose Mourinho, do t’i drejtojnë skuadrat kryesore.

Mirëpo, të kujtojmë disa nga momentet më interesante të sezonit që lamë pas.

Rrëzimi i Louis van Gaal përpara Mike Dean

Tifozja e Newcastle merr në thua

Gëzimi i Claudio Ranierit për kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Gjyqtari në disponim para ndeshjes

Arbitri Mike Dean duke festuar golin e Tottenhamit

Gjyqtari ia rrëmben topin Sadio Manes

Reklama

Këndimi i Cheikhou Kouyate

Wes Morganin e tërheqin nëpër shtëpinë e Jamie Vardyt