Moment qesharak në ndeshjesn Norwich-Leeds: Raphina rrëzoi ashpër Marcelo Bielsan

Raphina mund të ketë shënuar golin e parë në fitoren 2-1 të Leeds ndaj Norwich në Carrow Road – por ai duhet t’i kërkojë falje trajnerit Marcelo Bielsa.

24-vjeçari u përplas në Bielsan duke tentuar të mbante topin në lojë.

Me Leeds që kryesonte 2-1, pas tre golave ​​në pesë minuta të furishme, Raphinha u hodh në përpjekje për të drejtuar një kundërsulm.

Por, jo vetëm që ai dështoi të mbante topin në lojë – ai përfundoi duke u përplasur me Bielsan, ndërsa argjentinasi e shikonte afër vijës së fushës.

Por, pa asnjë rrëzimi të lehtë, trajneri i Leeds nuk do ta mendoj atë pjesë, pasi Raphinha mori çmimin lojtari i ndeshjes.

Dhe fansat reaguan gjithashtu, me një shkrim në Twitter : “Ende nuk mund të gjej se çfarë është më e mirë, ato 3 pikë apo pamja e tmerrshme në fytyrën e Raphinhas ndërsa ai goditi Bielsan”.

Dhe pas një rezultati të dobët të rezultateve të fundit, një tjetër fans bëri shaka : “Edhe Raphinhas i mjaftoi Bielsa”.

Vjen asistimi i parë i Milot Rashicës në Ligën Premier
Lexo po ashtu Vjen asistimi i parë i Milot Rashicës në Ligën Premier

Anësori brazilian ka qenë në formë të shkëlqyer këtë sezon, pavarësisht formës së dobët të Leeds, duke shënuar katër gola në nëntë ndeshje të Ligës Premier deri më tani.

Video mund ta shikoni KËTU. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës