0Shares

Samsung së fundmi ka paralajmëruar modelin e ri të tabletit Samsung Galaxy Tab 3, i cili do të vijë me ekran të ndjeshëm në prekje me diagonale prej 7 inç, ndërsa tani thuhet se prodhuesi më i madh i pajisjeve mobile bashkë me Tab3 do të lansojë edhe versionin e ri të Galaxy Tab 3, me ekran prej 10 inç.

Sipas burimeve të reja të informacionit thuhet se të dyja modelet do të paraqiten në treg më vonë gjatë muajit.
Edhe pse nuk janë dhënë specifika zyrtare të tabletëve të rinj të Samsung, thuhet se modelet e reja të Samsung Galaxy Tab 3 do të kenë ngjashmëri të mëdha në procesor dhe karakteristika tjera.

Sipas Sammobile, Samsung Galaxy Tab 3 do të vijë me procesorin dual core Cortex A9 me 1.9Ghz, bashkë me ndërfaqen prej 7 inç ËSVGA, si dhe rezolucionin prej 1024 x 600 pikselëve në 169PPI, plus Android 4.1 Jelly Bean.

Kamerat e Samsung Galaxy Tab 3 do të jenë me 1.3 megapiksel për video-biseda, përkatësisht ajo e pasme do të jetë me 3 megapiksel për foto dhe video. / Telegrafi /

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)